SAROS DIVING DALIŞ MERKEZİ LOGO
SSI logo
PADI logo
cmas logo
TSSF LOGO
Saros Diving English
Saros Diving Türkçe
Saros Diving Facebook
Saros Diving Twitter
ÇANAKKALE`NİN  İLK DALIŞ MERKEZİ  

TÜPLÜ DALIŞ EĞİTİMİ
PADI / CMAS / SSI
  
DALIŞ GRUP ORGANİZASYONU

DALIŞ DONANIMI SATIŞI
YETKİ BELGELERİMİZ :
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF) Dalış Merkezi belge No:361

Proffessional Association of Diving Instructors (PADI) Dive Center no: S-35725

Scuba Schools International (SSI) Dive Center belge no : 729095
Open Water Diver

Teorik Eğitimler

Başlangıç ve ileri seviye eğitimlerinin tamamında teorik eğitim de PADI`nin felsefesi "Odaklanmış eğitim" dir. Odaklanmış eğitim katılımcıların eksik oldukları noktaları ortaya çıkarıp bunlar üzerine yoğunlaşarak gereksiz zaman kayıpları ortadan kaldırmaktır. Teorik eğitimlerde eğitmen anlatsın katılımcı dinlesin mantığı ile uzun ders zamanları uygulaması yoktur. Yapılan uygulama şu şekildedir.

Oryantasyon:

Tanışma ve PADI Eğitim programı ile ilgili kısa bir sunumdan sonra katılımcıya kurs ile ilgili formlar doldurulur. (sağlık formu vs.) Katılımcıya alacağı eğitim programına ait kitap (varsa Türkçe) önceden temin edilerek bu toplantıda verilir. Son olarak da katılımcıların müsait zamanlarına göre ortaklaşa teorik eğitimlerin yapılacağı zamanlar belirlenir. Son olarak eğitmen katılımcılardan kararlaştırılan bir sonraki toplantıya gelmeden kitap içinde hangi bölümleri okumaları gerektiğini belirtir. Oryantasyon toplantısında eğitim materyallerini almış olan katılımcı teorik eğitime gelmeden önce ilgili bölümleri mutlaka okumalı ve kitap içindeki alıştırma ve bilgi tekrarlarını yapmalıdır.

Teorik Eğitim:

Teorik eğitimler sırasında önce kitapta ilgili bölüme ait DVD hep beraber seyredilir ve eğitmen tarafından önemli ipuçları katılımcıya aktarılır. Eğitmen bilgi tekrarlarındaki soruların üzerinden geçer ve 10 soruluk quizlerden ilgili olanları katılımcıya uygular. Teorik dersler bu quizler yapılan yanlış soruların doğrularının açıklanması ile son bulur.

Final Sınavı:

Tüm bölümler üzerindeki çalışmalar bitirildikten sonra eğitmen katılımcıya 50 soruluk final sınavını uygular. Burada da minimum %75 başarı katılımcıdan beklenmektedir. Sonra tekrar yanlış yapılan sorular katılımcı ile tartışılarak doğruları anlatılır ve başarı %100`e çakılır. Sınırlı Su (Havuz) Çalışmaları (Confined Water) PADI Open Water Diver eğitimin sınırlı su (confined water) çalışmaları Büyük Kemikli dalış istasyonumuzda gerçekleştirilmektedir. Çalışmanın amacı deniz ortamına gitmeden katılımcılara bazı temel becerileri öğretmek ve deniz ortamına katılımcıları hazırlamaktır. Gerekli ekipmanların tamamı eğitmen tarafından hazırlanmaktadır. Katılımcılara havuz brifingi verilerek çalışmaların ne şekilde yapılacağı en ince detayına kadar aktarıldıktan sonra havuzda uygulamaya geçilmektedir. Çalışma sonucunda eğitmen de brifing vererek katılımcıların performansları hakkında bilgiler vermektedir.

Açık Deniz Dalışları (Open Water Dives)

PADI Open Water Diver eğitiminin yapılması gereken 4 adet açık deniz dalışı vardır. Bu dalışların ilk ikisinde maksimum derinlik 12 metre, son ikisinde ise maksimum derinlik 18 metredir. Bu dalışlarda katılımcılardan, havuzda yapmış oldukları becerileri eğitmen tekrar göstermeden yapılması beklenmektedir. Dalışlar sırasında önce bu beceri tekrarları yapılmakta, artan zaman olursa da dalışa su altını keşfetme ile devam edilmektedir. Dalış sonrasında, yapılan dalışlar katılımcılara verilen dalış kayıt defterlerine geçirilip eğitmen tarafından onaylanmaktadır.

Sertifikalandırma

Katılımcılara başarılı olmaları halinde sertifika bilgileri eğitmen tarafından Internet ortamından PADI`ye gönderilmektedir. Orijinal bröve  PADI International Inc. tarafından bu zaman zarfı içinde ister katılımcıya ister eğitmene posta ile gelmektedir.
padi open water sertifikasıpadi open water diverpadi open water diver 1padi open water diver 2padi open water diver 3