SAROS DIVING DALIŞ MERKEZİ LOGO
SSI logo
PADI logo
cmas logo
TSSF LOGO
Saros Diving English
Saros Diving Türkçe
Saros Diving Facebook
Saros Diving Twitter
ÇANAKKALE`NİN  İLK DALIŞ MERKEZİ  

TÜPLÜ DALIŞ EĞİTİMİ
PADI / CMAS / SSI
  
DALIŞ GRUP ORGANİZASYONU

DALIŞ DONANIMI SATIŞI
YETKİ BELGELERİMİZ :
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF) Dalış Merkezi belge No:361

Proffessional Association of Diving Instructors (PADI) Dive Center no: S-35725

Scuba Schools International (SSI) Dive Center belge no : 729095
Dive Master

Temel yapılaşmasını tamamlamış diğer dalıcılara düzeltici hareket yapabilme yetisini kazanmış dalıcı artık gruplara Liderlik yapabilme eğitimine hazırdır.

Program kapsamında Divemaster adayı liderlik özelliklerini geliştirmekle birlikte, dalış teorisinde de fizik, fizyoloji, dalış tabloları, malzeme ve dalış koşulları-ortam başlıkları altında tam yapılaşması sağlanır. Programın su bölümünde sınırlı su ve açık deniz uygulamaları vardır. Dalış aktivitesinin asli ortamı olan suya yatkınlık ve ortama yeterlilik mesafeye, zamana ve dayanıklılığa bağlı olarak değerlendirilir. Temel dalış becerilerini dalışı bilmeyen kişilere öğretebilecek düzeyde gösterme kalitesinde becerilerde uzmanlaşma sağlanır. Açık deniz uygulamalarında Divemaster adayları direkt eğitmen gözetimi altında gerçek dalış öğrencileri ve sertifikalı dalıcılarla staj yaparlar.

PADI kuruluşunda ilk profesyonellik seviyesi olan Divemaster`lık dalış endüstrisinde kariyer yapmak işin başlangıç noktasıdır. Gruplara gerek karasal ortamdan gerekse de su ortamda liderlik edebilen, doğru dalış alışkanlıkları ve uygulamalarına model oluşturan Divemaster`lar endüstrinin vazgeçilmez parçalarıdır.

Yüksek Seviyede Öğrenim

PADI Divemaster kursu öğretimi, Rescue Diver kursunda başlayan ve PADI Divemaster kursunda kapsamlaşan yüksek seviyede bir öğrenimi içerir. PADI Divemaster kursu, PADI Rescue Diver programı tarafından geliştirilen problem çözme becerilerini kapsamlaştırır. Bunu, kaza yönetimi ve önlem senaryolarından, öğrenci dalıcı ve sertifikalı dalıcıların dahil olduğu denetimsel durumlara kadar genişletir. Divemaster seviyesinde problem çözümü, çeşitli durumlarda birçok uygun çözümler üretmeyi, bunların arasından en iyisini seçmeyi vurgular. Divemaster problem çözümü, güvenlikle ilgili meselelerden daha fazlasını içerir. Buna müşteri hizmetleri, iş ve işletme sorunlarıyla ilgilenmek de dahildir.

kurs, aynı zamanda davranış ve yargılamaya da hitap eder. Davranışlar; profesyonel tutum, rol modelliği, kişisel sağlık ve güvenli dalış çalışmalarını takip etmekten, dürüstlük gibi çok temel değerlere kadar, bireysel seçimleri şekillendiren duygusal etkilerdir. Yargılama; problem çözmek ve bazen "siyah veya beyaz" olmayan d urumlarda çeşitli değişkenlere dayanarak karar vermek için, tutum, tecrübe, kuramsal bilgi, neticelendirme ve sezginin kullanılmasını sağlar
dive master 1dive master 2dive master 3