SAROS DIVING DALIŞ MERKEZİ LOGO
SSI logo
PADI logo
cmas logo
TSSF LOGO
Saros Diving English
Saros Diving Türkçe
Saros Diving Facebook
Saros Diving Twitter
ÇANAKKALE`NİN  İLK DALIŞ MERKEZİ  

TÜPLÜ DALIŞ EĞİTİMİ
PADI / CMAS / SSI
  
DALIŞ GRUP ORGANİZASYONU

DALIŞ DONANIMI SATIŞI
YETKİ BELGELERİMİZ :
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF) Dalış Merkezi belge No:361

Proffessional Association of Diving Instructors (PADI) Dive Center no: S-35725

Scuba Schools International (SSI) Dive Center belge no : 729095
Advanced Open Water Diver

PADI Adventures in Diving programı, dalışın diğer ilgi alanlarını keşfetmek için bir araç olduğu, mantığı üstüne kuruludur. Bir kere temel becerileri iyice oturttuktan sonra, dalıcılar yeni görevleri keşfetmek, yeni canlılar görmek, farklı bölgelere seyahat etmek ve yeni maceralar yaşamak isterler. Dalıcılar eğitimlerine devam etmek için esneklik ve kolaylık isterler. Program dizaynı dalıcıların ilgi alanındaki dalışları seçmelerine ve aktivitelere bir PADI Eğitmeni rehberliğinde devam etmelerine olanak sağlar.

Bazı dalıcılar sadece bir tane macera dalışı seçmeyi tercih edebilirler. Diğerleri ilave bir tanıtım isteyebilir ve PADI sertifikası almak için birkaç dalışı tamamlayabilirler. Dalışların çeşitliliği, zamanlama seçenekleri ve sertifikayı kazanma şekli bu programı özellikle Open Water Diver`lar olmak üzere bütün dalıcılar için oldukça çekici kılmaktadır. 
Her macera dalışı, ilgili PADI Specialty Diver kursunun ilk dalışı olarak sayıldığından, bu program, ögrenci dalıcıları eğitime devam etmeleri için motive eder. Bazıları Adventure Diver veya Advanced Open Water Diver sertifikası için gereken dalışları tamamlamadan önce Specialty Diver sertifikası almayı tercih edebilirler. Hangi eğitim yolunu seçerlerse seçsinler, Adventures in Diving programı dalıcıların denetim altında pratik dalış deneyimi kazanmasını sağlar.

Program Ön Gereklilikleri

Adventures in Diving programına katılmak için kişide sahip olması gerekenler:

PADI (Junior) Open Water Diver veya başka bir kurum tarafından verilmiş eşdeğerde bir sertifikaya sahip olmak. (Bu minimum dört açık deniz dalışını içeren giriş seviyesindeki bir sertifikanın ispatı olarak da tanımlanabilir.)

Aşağıdaki macera dalışlarına katılmak için en az 15 yaşında olmak: AWARE-Fish Identification, Tekne Dalışı, Peak Performance Buoyancy, Su Altı Doğacısı, Su Altı Navigasyon ve Su Altı Fotografçılığı.

Zenginleştirilmiş Hava Macera Dalışı hariç diğer tüm macera dalışlarına katılabilmek için en az 15 yaşında olmak

Zenginleştirilmiş Hava Macera Dalışına katılabilmek için 15 yaşında olmak.

Eğitim

Katılımcıların Advanced Open Water Diver sertifikasına sahip olabilmeleri için 5 adet macera dalışı yapmaları gerekmektedir. Bu beş dalıştan birinin Derin Dalış, bir başkasının ise Su Altı Navigasyon Macera dalışı olması gerekmektedir. Yapılaması gereken kalan 3 dalış ise specialty dalışlarından eğitmen ve katılımcının ortak kararı ile belirlenir.

Belirlenen 5 dalışa ait teorik eğitim eğitmen gözetiminde dvd desteğinde katılımcıya verilir ve bu dalışlar ile ilgili bilgi tekrarları katılımcı tarafından yapılır. Bu tekrarda eksik olan kısımlar eğitmen tarafından katılımcıya anlatılarak eksikler giderilir.

Advanced Open water eğitiminde bunlardan başka bir ara sınav veya final sınavı uygulanmamaktadır.

Özellikle yapılması gerekmiyorsa da sınırlı su çalışması bulunmamaktadır.

Katılımcının bu beş dalışı gereken performans kriterlerini yerine getirerek yapması ve bunu eğitmen ile karşılıklı olarak dolduracakları doküman ile beyan etmesi ile birlikte sertifikalandırma süreci başlar.

Sertifikalandırma

Katılımcılara başarılı olmaları halinde sertifika bilgileri eğitmen tarafından Internet ortamından PADI`ye gönderilmektedir. Bu işlem sonucunda 90 gün süre ile dünyanın her yerinde geçerli olan geçici sertifikaları teslim edilmektedir. Orijinal bröve ise PADI International Inc. tarafından bu zaman zarfı içinde ister katılımcıya ister eğitmene posta ile gelmektedir.
padı advanced open water sertifikasıpadı advanced owdpadı advanced owd 3